Aysha Dergi: Betül Gedik’in Stil Günlüğü

by

Merhaba Hanımlar,

Aysha Dergi‘nin ilk defa Nisan ayına özel hazırladığı alışveriş ekinde Betül Gedik’in Stil Önerileri  adı altında paylaştığımız yazımızı geçtiğimiz haftalarda sizlere duyurmuştuk. Bu postumda hem içerikte bana özel ayrılan, stil önerilerimi yazdığım 4 sayfayı sizlerle paylaşmak, hem de böyle keyifli bir projede yer aldığım için Aysha Dergi ve değerli ekibine sizler aracılığı ile teşekkür etmek istedim.

1.TAKIM OYUNU

Biz kadınlara kombin kolaylığı sağlayan ikili takımlar son birkaç sezondur epey revaçta. Sneaker ayakkabılarınız ile günlük şıklığa uygun bir görünüm elde edebilecekken tercih edeceğiniz daha klasik ayakkabı ve çanta seçimleriyle ise elegan bir hava yakalayabilirsiniz.

 

2.SPOR ŞIKLIK

Temple bir hayatın lüksü olarak adlandırdığımız rahatlık, kıyafetlerimize de yansıdı. Eşofmandan bozma pantolon modelleri, casual bir algı uyandıran eşofman takımları sokak modasında sportif bir egemenlik ilan etti. Koleksiyonlarını incelediğimizde muhafazakar kesimin de bu yükselen trendden payını aldığını görüyoruz.

 

3.OFİS STİLİ

İş yerinde giydikleriniz ve görünüşünüz, tecrübeleriniz ve işteki başarınız kadar önemli. Günümüz iş dünyasının prezentabl görünüm algısını abartısız ve ölçülü şıklık ile yakalayabileceğimize inanıyorum. Bu, sıkıcı takımlara bürünmek anlamına da gelmiyor üstelik…

Kendinizi lacivet, siyah, beyaz ve griler ile sınırlamak yerine renk dengesini sağlayabildiğiniz müddetçe dolabınızda desenlere yer vermekten ve renk skalanızı genişletmekten korkmayın.

Kendinizi içerisinde rahat hissettiğiniz, üzerinize yakıştığına inandığınız klasik parçalara yatırım yapmaktan çekinmeyin. Ceketler, yelekler, pantolon ve gömlekler bu klasik parçaların kilit isimleridir. Ancak bu noktada kesimleri, modelleri ve desenleriyle marjinal seçimler yapmak sizi sıradalıktan uzaklaştırarak stil sahibi bir iş kadını potasında yer almanızı sağlayacaktır.

4.DAVET ZAMANI

Yüksek modanın yönünü başta Arap dünyası olmak üzere Müslüman ülkelere çevirmesi, moda sektöründe yeni bir oluşumu da beraberinde getirdi. İlk olarak Net-A-Porter’ın “Ramadan Edit” başlığı altında sunduğu tasarımlar, 2015-2016 sezonunda H&M’in tesettürlü bir model ile çalışması ve son olarak Dolce&Gabbana’nın Abaya koleksiyonu moda dünyasını biz muhafazakar kesim için olumlu yönde etkileyip iç piyasaya da hareketlilik kazandırdı. Tesettür çizgisinden ayrılmadan şık aynı zamanda rahat bir görünüm elde etmek isteyenlerin tercihi hep abayalardan yana oluyor.

Dolce&Gabbana Abaya Collection

Sizler de sadeliğin gerçek şıklık olduğu inancıyla giyiniyorsanız üzerinizde güzel durduğuna inandığınız abaya ile katılacağınız bir davetin göz alıcı konuklarından biri olabilirsiniz.

 

 

Bir sonraki postta görüşmek üzere,

Takipte kalın!