Dolabınızda Beyazlara Yer Açın!

by

Biz kadınlar gündelik kombinlerimizi oluştururken, bazı kuralları dikkate almak zorundaydık eskiden. Dünyaca ünlü ustaların öncülük ettiği bu kurallara adeta uyma zorunluluğu vardı. Ancak ne mutlu bize ki, günümüzde kadınlar pek çok konuda olduğu gibi giyim konusunda da özgür seçimler yapabiliyorlar..

Ben de kadınların giyim konusunda kazandıkları özgürlüklerden birine değinmek istedim bu yazımda.

Görsellerden de anlayacağınız üzere “Kışın Beyaz Giyilmez!” kuralından bahsediyorum. Bu kavram artık çok eskilerde kaldı. Beyazı sadece yaz mevsimine ait bir renk olmaktan çıkarıp, kış aylarında da tercih edilebilecek kombinler yapmak imkansız değil. Koyu tonları bir kenara bırakıp beyaz için dolabınızda yer açmanın zamanı gelmedi mi sizce de? Kış mevsiminin kasvetine inat daha canlı ve asil kombinlerin sırrı tercih edeceğiniz renk tonlarında.

 Hiç beyaz bir kabanınız oldu mu? Belki de hayır. Kaban modellerinin hemen hepsinde beyaz da dahil olmak üzere çok açık renk tonlarını bulabilirsiniz ancak nedense satın alırken hep daha koyu tonlar tercih edilir. Bu defa hiç yapmadığınız bir şey yapın ve kendinize beyaz tonlarında bir kaban satın alın. Kabanınızı daha koyu tonlarda ayakkabı ve çantanızla tamamladığınızda ne kadar doğru bir karar verdiğinizi göreceksiniz. Eğer beyaz ve siyahın zıtlığı sizi rahatsız ediyorsa, nötr ve pastel tonları seçerek yumuşak geçişler sağlayabilirsiniz. Pastel tonların öncülük ettiği  kış sezonunda bu, isabetli bir seçim olacaktır. Bej, ekru, kırık beyaz tonları da her renkle uyum sağlayabilecek banko alternatifler arasındadır.

Benim konuyla alakalı önerilerim bu kadar. Yazının devamında kombinimin detaylarını inceleyebilirsiniz.

 


 

 

 

KABAN: PERSPECTIVE

PANTOLON: ZARA

AYAKKABI: SAINT LAURENT

ÇANTA: FENDI

 

Sevgiyle kalın…