Karaköy Güncesi: Fashion At Eye

by

Merhaba Hanımlar,

Önceleri gözlük kullanmaktaki tek amacımız gözlerimizi güneşten korumakken günümüzde mevsim ayırt etmeksizin şıklığımızın tamamlayıcı aksesuvarları arasındadır güneş gözlükleri. Gözlüklere olan düşkünlüğüm ise herkes tarafından bilinen bir gerçek. Neredeyse herkes gibi ben de kıyafetlerimi kombinlerken ayakkabı ve çantalara

gösterdiğim hassasiyeti gözlük seçimlerimde de gösteriyorum.

Birçoğumuz gözlüğün rengiyle, çerçevesiyle ilgileniyor, moda neyi işaret ederse onun peşinde koşuyoruz. Ama bazıları için gözlük, tutkunun ta kendisi. Mesela Hakan San namıdiğer Gözlük Gurusu. Bugün sizlere uzun yıllardır sektör içinde kendine mütevazı bir yer edinmiş ama son dönemlerde adından sıkça söz ettirmeye başlamış bir markadan Hakan San’ın sahibi olduğu Fashion @ Eye’dan bahsedeceğim.

Türkiye’nin ilk gözlükçülerinden Mehmet San’ın oğlu Hakan San, dünya optik trendlerini çok yakından takip ediyor. Optisyenlik diploması da olan Hakan San’ın hikayesini Karaköy Fransız Geçidi‘ndeki mağazasında alışveriş yaptığım sırada bizimle  yakından ilgilenen, güleryüzlü ve samimi butik çalışanlarından öğrendim. Sonrasında yaptığım araştırmalarda onun işini büyük bir özveri ve aşkla yaptığını anlamama yetti.

Okuduğum bir ropörtajında şöyle diyordu;

“Yıllarca sattığı ve çok beğendiği gözlüklerden birer adet saklayan babam, [email protected] vintage gözlüklerin de temelini attı. Kullanılmamış ve nadide eski gözlükleri tek tek toplayıp yenileyip gözlük severlerle buluşturuyorum. Bu eşsiz gözlükler, sahip oldukları ruhla geçmişten bizlere mesajlar iletiyor.”

gözlüklerin ruhu olduğuna inanan bir insanın işine olan samimiyetini sorgulamak da çok akıllıca olmaz diye düşünüyorum.

img_3977

 

Optik gözlüklerden aşina olduğumuz güneş ışığında kararıp, zayıf ışıkta tekrar şeffaf haline geri dönen colormatik gözlük özelliği Memo gözlüklerde de mevcut. Ama Memomatikler tamamen kararmıyor sadece degrade bir görüntüye ulaşıyor ki bu da son dönemde gözlük severler arasında çok trend.

img_8415

 

img_8420

Fashion @ Eye Vintage ‘de adından da anlaşılacağı üzere ağırlıklı olarak vintage gözlükler yer alıyor. En güzeli de dükkandaki gözlüklerin ikinci el değil, kullanılmamış vintage parçalar olması. Hatta birçoğu el yapımı. Ayrıca Moscott, Thierry Lasry, Oliver Goldsmith, Retrosuperfuture,Silhouette gibi bir çok öncü markanın en son koleksiyonları da yer alıyor.

Fiyatları 80-800 TL arasında değişen butikte Hakan San’dan tavsiyeler alabilir, gözlüklerin hikayelerini dinleyebilir ve kimi dükkanda sergilenen Türkiye’nin ilk gözlükçülerinden baba Mehmet San’ın koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

 

 

img_8418

 

Yazının devamında Fashion @ Eye’dam aldığım, sizlerinde üzerimde görüp çok sorduğu gözlüklerimden bir kaçını görebilirsiniz..

fullsizerender-3

fullsizerender-2

fullsizerender

Yüksek modanın baş rolü gözlükler.Yeni sezonda giyinmeye gözlükten başlıyoruz!

Takipte kalın!

Adres:Kemankeş Karamustafa Paşa,
Kemankeş Cad./Fransız Geçidi
C Blok No:9, 34425
Beyoğlu/İstanbul

No Comments Yet.

What do you think?

Your email address will not be published. Required fields are marked *