Sokak Stili: Yükselen Trend Denim on Denim

by

Merhaba Hanımlar,

Pek çoğunuz bilirsiniz, aslında iş kıyafeti olarak tasarlanan jean pantolon ve ceketler, 1950‘lerden günümüze hiçbir zaman önemini yitirmeden gelmiştir. Çabuk kırışmayan, çabuk kirlenmeyen, çabuk leke tutmayan, çabuk eskimeyen denim kumaştan yapılan tüm kıyafetler, gardroplarımızın vazgeçilmez parçası olmuştur.

Konuyla alakalı olarak bu yazımda sizlere bir kaç sezondur popülaritesini yitirmeden günümüze gelmeyi başarmış geçmişi olan yeni bir trendden bahsedeceğim. Denim On Denim, kot üstüne kot veya double denim… Aslında trendin adının ne olduğunun fazla bir önemi yok. Önemli olan dolaplarımızın vazgeçilmez parçasının, bu trendin ana unsuru olması.

 

Hemen hemen her sezon moda olan denimler bu yıl Double Denim olarak karşımızda. Baştan aşağıya jean kombininden oluşan Double Denim modası, bir kaç yıl öncesine kadar çok fazla sevilmemiş hatta çok fazla eleştirilmiş olsa da son zamanlarda pek çok markanın da defilelerinde jean kıyafet parçalarını bir arada kullanmış olması bu trendi yeniden sezonun gözdesi haline getirmiştir.

 

Double Denim modasına ayak uydururken dikkat etmeniz gereken püf nokta ise; jean renklerinizi birbirine  çok zıt tonlarda tercih etmemeniz gerektiği…

 

Son bir kaç sezondur her an karşımıza çıkan oversized modası büyük beden ve bol kıyafetlerle stillere salaşlık kazandırırken, tercihlerimizin de bu yönde ilerlemesine neden oldu. Oversized kazaklar, gömlekler, kabanlar derken ceket modelleri de bu moda akımından payına düşeni aldı.

Mango’da gördüğüm bu sloganlı oversized jean ceketi aldıktan sonra denim on denim postu hazırlamaya karar verdim. Ceketin boyu rengi ve özellikle Konuşan Kıyfetler yazımızı anımsatır nitelikte olması bu kombini ve içeriği de keyifle hazırlamamda bana yardımcı oldu. Umarım sizler de aynı keyifi okurken almışsınızdır. Denim on denim, yani iki farklı jean ile yaptığım kombinim için yorumlarınızı bekliyorum.

 

 

 

 Bir zamanların “Asla!”sı olan bu ikiliye şimdi
merhaba
deme zamanı!

 

Son yılların en popüler stil trendleri arasında yer alan denim modası,
kolay kolay biteceğe benzemiyor.
Sizler de yaptığınız Double Denim kombinlerinizle çekildiğiniz fotoğraflara
instagram üzerinden beni etiketlemeyi unutmayın!
(@bbtlb)

 

JEAN CEKET: MANGO

JEAN PANTOLON: ZARA

ÇANTA: FENDI

AYAKKABI: MANGO

GÖZLÜK: FENDI by THIERRY LASRY

Takipte kalın!